Forest, Kunčice a jak zabavit děti​

Forest jsme postavili pro rodiny s dětmi. A vymysleli tak, aby se sem pohodlně vešly rodiny dvě. Každá z rodin má svůj vlastní apartmán se samostatnou koupelnou. Děti spí na velkém rozkládacím gauči. V přízemí se všichni setkáte ve společné místnosti s kuchyní a obývákem. Po celodenním výletě můžete relaxovat ve finské sauně. Díky umístění Foresta až na konci vesnice, máte pro sebe maximální soukromí a přírodu na dosah.

Forest * Roubenka u lesa

Cestujete s dětmi? Perfektní! V Kunčicích a okolí je toho tolik, co se dá podniknout. Ani nemusíte chodit daleko a uvidíte, že týden vám nebude stačit! 

Díky své poloze na kraji lesa a louky se mohou děti rozeběhnout na louku přímo nad Forestem. Na jaře zde vysadíme ovocné keře a bylinky pro vaši potřebu.

Kunčice nabízí spousty aktivit pro rodiče s dětmi, kteří milují přírodu. Využijte celou řadu značených i neznačených lesních cest, které vedou na známá místa jakými jsou Paprsek, Dalimilova rozhledna, rozhledna Twiggy nebo na místní zákoutí v okolí Kunčic např. “kamenný trůn” s nádhernými výhledy, Andělské údolí, Kunčická hora, osada Ulrich, zapomenuté vesnice Adamov či Kronfelzov, aj. 

Kunčice a jeho okolí můžete objevovat také z koňského hřbetu. Rezervujte si projížďku na koních. K dispozici je dětská školka, případně zkušenější jezdci mohou vyrazit s doprovodem na projížďku místní krajinou. 

Pokud rádi jezdíte na kole, nezapomeňte si vzít kola sebou! Ti nejmenší se vyřádí ve Stříbrnicích na pumtracku a z horní stanice sjezdovky vedou bike traily různých obtížností. 

Do Kunčic se každoročně sjíždí umělecká skupina z řad “LandArt”, a ti zde v lesích nechávají své výtvory z přírodních materiálů (dřevo, kámen,..). Kamenný trůn s jedinečnými výhledy na louce určitě neminete.  

Na jaře se v lesích podél potůčků objeví koberce medvědího česneku, v létě dozrávají lány borůvek a na podzim si cestou z lesa při troše štěstí přinesete košík hub.
Navíc tu žije spousta zvěře a je na denním pořádku, že zde spatříte srnčí i vysokou zvěř. Na podzim, v období jelení říje, můžete celé noci poslouchat, jak troubějí jeleni přímo na louce nad Forestem. 
A večery jsou zde kouzelné. Není zde žádný světelný smog, a tak většinu roku kocháme
nekonečnou hvězdnou oblohou…. tento pohled se, věřte, nikdy neomrzí.

V Hynčicích se v létě vykoupete v horském rybníce Úžas s půjčovnou paddleboardů, koloběžek. Tuto výpravu spojíte s bobovou dráhou nebo jízdou na kolech v Trail a enduro parku.
Ve Starém městě je v létě přístupný minigolf.

Staroměstsko se současně pyšní dochovaným pevnostním opevněním, které projdete pomocí naučné stezky. O tématu vám poví více v místním vojenském muzeu. 

Jeden celý den si určitě rezervujte na výšlap na Králický Sněžník. Na konci Stříbrnic si necháte auto a po turistické cestě dojdete až na vrchol Králičáku (8 km). Pod vrcholem si pohladíte Slůně a nezapomeňte se napít z pramene Moravy. Cestou zpět se určitě zastavte na Chatě Návrší. 

Kunčice nabízí zábavu
v každém ročním období!

Zimu si v Kunčicích užijí všichni milovníci zimních sportů. Přímo v Kunčicích je lyžařské středisko pro sjezdové lyžování a snowboard. Ski Kunčice nabízí služby lyžařské školy a dětské školky. Sjezdovka má tratě s obtížností modrá a červená. 

Starší děti a teenageři mj. ocení strojově upravené stopy na Paprsku pro běžecké lyžování, na klasiku i bruslení. Zejména bruslení je dnes populární zejména díky biatlonu. Nebo si zkuste vyrazit do terénu na sněžnicích jen tak po kunčických pláních, loukách a lesních cestách. 

Až vás omrzí kunčický ski areál, zajeďte si zalyžovat na Paprsek, do Stříbrnic nebo třeba na Dolní Moravu. 

Seznam dalších tipů na výlety viz. Rychlebské hory nebo Jeseníky.